Genealogia

Tu można pisać o wszystkim co tylko. Jeśli ktoś ma pomysł na nowe kategorie, walcie śmiało!!!
ODPOWIEDZ
jacklat
Weteran, stały członek forum
Posty: 32
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 11:18 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: jacklat »

Witam,

Chciałem porozmawiać na temat tego drzewa gnealogicznego. Może ktoś ma pomysły co i jak. Mi się wydaje że zrobienie tego w HTMLu jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na otwartość. Pod każdą osobę można zrobić stronę z informacjami.
Obecnie szukam dobrego medium na przechowywanie notatek i autogenerowanie stron HTML na bazie tych informacji. Silniki baz danych nie do końca są dobrym rozwiązaniem. Niestety wszelkie Wordy/Excele też będą komplikować autogenerowanie stron HTML. Sam HTML też jest do bani bo jest trudny do edycji nie mając dobrego edytora.

Może ma ktoś jakiś pomysł??

Jacek
jacklat
Weteran, stały członek forum
Posty: 32
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 11:18 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: jacklat »

A jak już tak gadam sam ze sobą to czasam na stronach rodzinnych www ludzie podają ilość występowania nazwiska w danym regionie kraju. Nie ma ktoś pojęcia gdzie tego szukać?

Mi to wygląda na jakiś GUS czy Urząd Stanu Cywilnego, ale takie dane są chyba niejawne a ponadto nie ma centralnego USC bo to jest fragment Urzędu Miejskiego bodajże...

HELP :)

J.
Marek Latanowicz
Weteran, stały członek forum
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 04, 2005 6:36 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Latanowicz »

http://www.herby.com.pl/herby/indexslo.html <--- tu mozna znalezc ilosc osob noszacych dane nazwisko z rozbiciem na stare wojewodztwa. Szkoda, Jacku, ze nie wiedziales kogo o to zapytac...
jacklat
Weteran, stały członek forum
Posty: 32
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 11:18 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: jacklat »

Kurcze, niezłe to jest. Ciekawe skąd mają takie dane (meldunkowe?). Ciekawe też na jaki okres przypada stan tych danych.

Dzięki za ciekawy link. I witamy na FORUM! :-)

Jacek L.
Igor
Weteran, stały członek forum
Posty: 21
Rejestracja: pn gru 12, 2005 12:25 pm
Kontakt:

Post autor: Igor »

Jestem prawnukiem Wiktorii Latanowicz. Zaktualizowałem tą część drzewa, niestety też nie jest kompletna, ale zdecydowanie lepiej wygląda niż do tej pory. W najbliższym czasie postaram się uzupełnić dane dotyczące następnego pokolenia.
ODPOWIEDZ