porażająca jest ta cisza

Tu można pisać o wszystkim co tylko. Jeśli ktoś ma pomysł na nowe kategorie, walcie śmiało!!!
ODPOWIEDZ
Ewa Górecka
Nowy członek forum
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 02, 2004 9:38 pm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Ewa Górecka »

Co słychać u rodzinki? Czy duże zmiany - drzewka nie można otworzyć żadnego.... :((
Wszyscy już przygotowujecie się do Świąt?
danuta chmielecka
Członek forum
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 26, 2004 10:40 am
Kontakt:

Post autor: danuta chmielecka »

Masz rację EWO! Szaleństwo przedswiąteczne! Po nowym roku zapewne "coś" więcej zacznie się dziać..... A poki co - Najlepsze życzenia z okazji zbliżajacych się świąt oraz samych pomyślnych i radosnych dni oraz dużo zdrowia w roku 2009 dla wszytkich członków FORUM i ich najbliższych życzą Danka i Andrzej Chmielccy. P.s. Może pod koniec lata pomyślimy o zjezdzie rodzinnym w Koninie. Co WY na to??????
Marek Latanowicz
Weteran, stały członek forum
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 04, 2005 6:36 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Latanowicz »

Witam! Wszystkim związanym z naszą rodziną z okazji Świąt i nadchodzącego roku życzę zdrowia, pomyślności i 365 radosnych dni!
Drzewka wkrótce będą. Trwa nadal zbieranie informacji i dostosowanie ich do właściwego (tzn. bez dostępu osób postronnych do nich) wykorzystania. A będzie co czytać.!
martwi mnie tylko, że tak mało osób zagląda na stronę.
Przy okazji pozdrawiam Ewę z Lublina; nie było okazji dłużej pogadać na pogrzebie. Miejmy nadzieję, że następna możliwość poplotkowania nie zdarzy się na kolejnym pogrzebie. Marek
Igor
Weteran, stały członek forum
Posty: 21
Rejestracja: pn gru 12, 2005 12:25 pm
Kontakt:

Post autor: Igor »

Zaglądają, tylko mało kto pisze.

Marek
Mogę dostać część drzewka dotyczącego Wiktorii Latanowicz, bo nie pamiętam czy wprowadziłem zmiany, a sporo się tam zmienia w związku z kontaktem z bratankiem mojego ojca.
Ostatnio zmieniony pn gru 29, 2008 8:01 am przez Igor, łącznie zmieniany 1 raz.
Marek Latanowicz
Weteran, stały członek forum
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 04, 2005 6:36 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Latanowicz »

Może to i racja, że czytają a tylko napisanie czegoś jest ciężką pracą. Miejmy nadzieję, że to sie kiedyś zmieni.
Jeśli chodzi o drzewo, to obecnie zajmuję się latami 1800 do 1860 i w tym okresie znajduję sporo rewelacji. Dlatego lata 1873 i dalsze na razie muszą poczekać. Jednak przypadkiem udało mi się trafić na zapis o ślubie naszego dziadka Józefa, którego dotąd nie moglem znaleźć. Otóż wziął on ślub mając 17 lat z Marianną Wróblewską (lat19) w Nekli. Nie było to więc ani w Jaraczewie, ani Książu, czyli tam, gdzie ich znano, tylko zupełnie w innym miejscu. Posłużył się dokumentami swojego najbliższego kuzyna Józefa o 10 lat starszego. Było to w styczniu 1873 roku. Podejrzewałem, że pospiech był podyktowany np. ciążą, ale w Nekli w 1873, ani w 1874 roku nie urodziło się im dziecko. Natomiast pierwsze ich dziecko czyli Stefania urodziła się w 1875 w Kołaczkowie, Jadwiga w1877 też w Kołaczkowie, a Julian w 1880 w Śnieciskach. Ciągle brakuje mi daty i miejsca urodzenia Wiktorii. Dlatego cenne są wszelkie informacje, szczególnie te z opowieści starszych, czasem nielogiczne i nie pasujące do niczego, ale często jest w nich trochę prawdy. Niestety nasi starsi już nam niczego nie opowiedzą. Może jeszcze są jakieś zapiski w szpargałach gdzieś na strychach lub gdzieś tam. Na to liczę...
Igorze! Mogę przysłać drzewo napisane w Excelu z nadzieją że uda się Tobie je otworzyć. Potrzebowałbym tylko Twój adres mailowy, bo gdzieś mi się zagubił. Mój jest taki: biuro@yachter.pl Pozdrawiam wszystkich (nawet tych tylko czytających też) Marek
ODPOWIEDZ