Rodzina Zeler

Tu można pisać o wszystkim co tylko. Jeśli ktoś ma pomysł na nowe kategorie, walcie śmiało!!!
ODPOWIEDZ
jacklat
Weteran, stały członek forum
Posty: 32
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 11:18 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: jacklat »

Witam serdecznie członków rodziny Zeler!

Jak nas znaleźliście? :-)
Wygląda na to że mamy wspólne korzenie...

Pozdrawiam,

Jacek L.
Igor
Weteran, stały członek forum
Posty: 21
Rejestracja: pn gru 12, 2005 12:25 pm
Kontakt:

Post autor: Igor »

Witam
Kiedyś wpisałem w przeglądarkę nazwisko Latanowicz, wiedziałem że moja bacia i prabacia nosiła to nazwisko oraz mój ojciec utrzymywał kontakt z częścią rodziny mieszkającą w Koninie. Wielkie moje zdziwienie było kiedy znalazłem drzewo genealogiczne całej Rodziny. niestety część która dotyczyła tylko mojej części rodziny była bardzo niekompletna, co zresztą powoli zmieniam. Niestety nie jest to takie proste, bo liczne rozwody i ponowne śluby poważnie to utrudniają, gdyż nie ze wszystkimi mam kontakt.
Podrawiam
Wesołych i pogodnych świąt !!!
Igor
Weteran, stały członek forum
Posty: 21
Rejestracja: pn gru 12, 2005 12:25 pm
Kontakt:

Post autor: Igor »

Jeśli chodzi o część drzewa dotyczacego Wiktorii Latanowicz jest już prawie ukończona. Niestety na chwilę obecną mam ogromne trudności z uzyskaniem jakichkolwiek informacji poświęconych 2-giej żonie Bogusława Zeler i jej rodzinie. No i pozostaje otwarta sprawa męża Wiktorii lub czy w ogóle była zamężna. Wiadomo jest że w momencie śmierci nosiła panieńskie nazwisko.
Igor
Weteran, stały członek forum
Posty: 21
Rejestracja: pn gru 12, 2005 12:25 pm
Kontakt:

Post autor: Igor »

Właśnie uzupełniłem część drzewa dotyczącą Wiktorii Latanowicz, a dokładniej rodziny Zeler. niestety dalej nie ma informacji dotyczących Iwony z domu Zeler i jej rodziny.
Andrzej
Członek forum
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:29 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej »

Do Igora...skontaktuj się z Markiem L.,bo on jest chyba najbardziej biegły w temacie genealogii
Andrzej
Członek forum
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:29 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej »

pozdrawiam wszystkich,nawet tych,którzy tą stronę tylko czytają.......
Igor
Weteran, stały członek forum
Posty: 21
Rejestracja: pn gru 12, 2005 12:25 pm
Kontakt:

Post autor: Igor »

Już to zrobiłem, ale to nie jest takie proste.
Marek Latanowicz
Weteran, stały członek forum
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 04, 2005 6:36 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Latanowicz »

Wszystkich,których interesuje genealogia informuję, że aktualnie Archiwum Archidiecezjalne w Ponzniu jest nieczynne z powodu przeprowadzki do nowych pomieszczeń, natomiast w Archiwum Państwowym brak jest dokumentów (bo zaginęły) z okresu który nas najbardziej interesuje. Trzeba czekać na otwarcie Archiwum , ewentualnie pojechać do Kalisza, gdzie powinny być dokumenty Jaraczewa od których to dokumentów trzeba zacząć "badania" jak to ładnie określił pracownik Archiwum.
Marek Latanowicz
Weteran, stały członek forum
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 04, 2005 6:36 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Latanowicz »

Prośba do Igora o jakąkolwiek datę lub miejsce związane z Wiktorią Latanowicz, ażebym miał punkt zaczepienia. Zbliżają się wakacje i może będę w pobliżu jakiegoś miejsca z nią związanego. Może wiadomogdzie została pochowana? i najlepiej w którym roku, gdyż na cmentarzach w księgach są zapise pogrzeby wg lat a nie wg nazwisk
Igor
Weteran, stały członek forum
Posty: 21
Rejestracja: pn gru 12, 2005 12:25 pm
Kontakt:

Post autor: Igor »

Wiktoria jest pochowana na cmentarzu w Gdyni na Witominie, w jednym grobowcu z Izabellą Zeler. Z tego co mi wiadomo to jest zrobiona płyta nagrobna z datami, ale szczegułów nie znam, byłem na wycieczce ze szkoły kiedy babcia Iza zmarła. Ostatni raz w Gdyni byłem rok przed śmiercią babci Izy. proponowałbym właśnie w taki sposób szukać. Pogrzeb był w niedzielę pod koniec września lub na początku października w 1991 roku. nie wiem czy coś pomogłem ale to moja cała wiedza na ten temat.
Igor
Weteran, stały członek forum
Posty: 21
Rejestracja: pn gru 12, 2005 12:25 pm
Kontakt:

Post autor: Igor »

Odezwała sie druga siostra przyrodnia. Ivona Zeler. Mieszka w USA.
Marek Latanowicz
Weteran, stały członek forum
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 04, 2005 6:36 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Latanowicz »

Cześć Igor! Niedawno, będąc na pogrzebie Andrzeja w Gdyni, odszukaliśmy grób cioci Izy i jej matki Wiktorii. Zrobiliśmy to fizycznie, w deszczu, ale okazuje się, że można było nie ruszając się z domu! Groby na cmentarzu w Gdyni-Witominie są zindeksowane i nawet sfotografowane. Wyszukiwarka internetowa nazywa się Grobonet. Wystarczy wpisać nazwisko. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że grób jest nieopłacony od trzech lat. Jest do zapłacenia niecałe osiemset złotych na 20 lat. Pozdrawiam Marek
Marek Latanowicz
Weteran, stały członek forum
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 04, 2005 6:36 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Latanowicz »

Jeszcze jedno; grób niestety nie ma płyty nagrobnej! Jest tylko krzyż z dwiema tabliczkami. W tym stanie pewnego dnia może pojawić się tabliczka z napisem:"grób do likwidacji" i jakiś czas później ktoś inny zostanie tam pochowany.ML
ODPOWIEDZ