Katalog Firm
» SCENA & STUDIO
» konsolety / miksery
» rejestratory audio
» kolumny, głośniki
» mikrofony
» słuchawki
» procesory dźwięku
» wzmacniacze
» hardware
» software
» instrumenty muzyczne
» osprzęt muzyczny
» meble studyjne
» akcesoria studyjne
» urządzenia midi
» dźwięk instalacyjny
» STUDIA NAGRAŃ
» Polskie
» Zagraniczne
» USŁUGI
» technika estradowa
» agencje
» Producenci
» Dystrybutorzy
» sklepy muzyczne
» obiekty koncertowe
» Fonografia
» Rozgłośnie radiowe
Dodaj do Katalogu
» Firmę
» Studio Nagrań
Wypowiedz się
Gdzie planujesz spędzić sylwestra 2005/2006 ?
w klubie
na koncercie plenerowym
na domowej imprezie
jeszcze nie mam planów
inne...
   
 
   

III POZNAŃSKIE WARSZTATY GOSPEL 2005

  Data wprowadzenia artykułu: 2005-11-04
prześlij znajomemu drukuj

Znana z takich filmów jak Zakonnica w przebraniu albo Blues Brothers muzyka gospel już parę lat temu wyszła poza granice Stanów i swoim rytmem zaraża coraz to nowe kraje. Polska nie jest wyjątkiem.

Pełne radości, spontaniczności, przyklasku, energii utwory rozbrzmiewają na scenach Krakowa, Warszawy, Łodzi, Wrocławia i wielu innych miast - w tym również Poznania. Tu nie można spokojnie usiedzieć w ławce, tu nie można popaść w zadumę i melancholię, tu nie można się nudzić. Na koncertach - gospel porywa do tańca, do wspólnego śpiewania i klaskania niezależnie od tego, czy już dorosłeś, czy jesteś ciągle dzieckiem. Ta muzyka zaraża każdego!

Muzyka gospel wywodzi się spośród czarnoskórych, niewolniczych społeczności, pracujących przy zbieraniu plonów w Ameryce Północnej na przełomie XIX-XX wieku. Nękani przez białych, czarnoskórzy niewolnicy znajdowali swoje pocieszenie w Bogu, co dało początek nowemu stylowi, nie tylko muzycznemu, ale można powiedzieć - stylowi życia. Ciekawostką jest fakt, że nasi twórcy muzyki Gospel żyli w trudnych warunkach, wiedli ciężkie życie, a jednak muzyka, którą tworzyli była radosna, bardzo rytmiczna i wychwalała Boga. Może właśnie to jest to, co tak naprawdę w tej muzyce pociąga. Tak pozytywna treść utworów nie pozwala trwać w smutku i braku nadziei. Człowiekowi po prostu chce się żyć.

.: Warsztaty Gospel w Poznaniu po raz trzeci! Jak to wygląda?

Warsztaty muzyki Gospel, to wydarzenie całkiem niecodzienne. W jednym miejscu i o jednym czasie zbiera się kilkadziesiąt osób, które chcą miło spędzić czas. Podczas zajęć warsztatowicze uczą się piosenek gospel w układzie trój- lub czterogłosowym. Całemu wydarzeniu zawsze towarzyszą zarówno chwile refleksji związane z istotną dla chrześcijan treścią pieśni, jaki i wspaniała radosna atmosfera. Czas trwania warsztatów przypada na koniec listopada, a więc pogoda o tej porze nie sprzyja dobrym humorom. Warsztaty to oderwanie się od zwykłej, często monotonnej pracy za biurkiem, w szkolnej ławce, czy innych miejscach. Do uczestnictwa zgłaszają się wszyscy! Wiek nie gra żadnej roli. Nie jest też istotne to, czy uczestnik posiada doświadczenie śpiewania w chórze. Przychodzą dzieci, młodzież i starsi, a często nawet całe rodziny! Przydaje się minimalna znajomość języka angielskiego, ale i to nie stanowi żadnej bariery, gdyż pieśni, które śpiewają warsztatowicze są przetłumaczone w śpiewnikach. Każdy więc wie o czym śpiewa. Nie ma też przesłuchań kwalifikujących. Warsztaty wieńczy wielki Koncert Finałowy z udziałem wszystkich uczestników oraz gościa specjalnego. Jest to z pewnością niezapomniane wydarzenie. Każdy staje się wtedy członkiem potężnego chóru. Uczestnicy prezentują poznane wcześniej utwory. Atmosfera jest wspaniała, bardzo podniosła i radosna.

.: Instruktorzy...

III Poznańskie Warsztaty Gospel poprowadzą: David Daniel (Wielka Brytania) Charyzmatyczny pastor o wielkim sercu i wspaniałym głosie. Wybitny kompozytor i solista. Prowadzi The People`s Christian Fellowship Choir w Londynie.

Agnieszka Górska - dyrygent poznańskiego chóru Gospel Joy. Od dwóch lat z powodzeniem prowadzi warsztaty w Poznaniu, a w tym roku również w Toruniu. Żyje muzyką gospel. Cały swój wolny czas poświęca działalnością związaną z chórem oraz warsztatami.

.: Wszystko brzmi pięknie i wzniośle, ale jaki jest tego cel?

Po pierwsze, warsztaty są wynikiem ogromnego zapotrzebowania słuchaczy na ten gatunek muzyki, który jest niewątpliwie bardzo wdzięczny w odbiorze. O słuszności organizacji tego typu imprezy przekonuje niebywałe zainteresowanie i entuzjazm publiczności podczas koncertów Gospel.

Po drugie - najważniejsze! - Gospel to pozytywna treść, zachęta, modlitwa, odpowiedź na wiele pytań. Dzięki tej muzyce ludzie spotykają się w szczytnym celu, a wspólne śpiewanie nie tylko jednoczy, nie tylko tworzy niesamowitą atmosferę, ale również zbliża do samego Boga. Warsztaty Gospel to bez wątpienia czas ładowania duchowych baterii, spędzony wśród pozytywnie nastawionych ludzi... Na warsztaty można się zapisać oraz więcej o nich dowiedzieć na stronach www.warsztatygospel.pl.

więcej na stronie: http://www.warsztatygospel.pl.

.
AKTUALNOŚCI
ACHIWUM: 
.
.
TESTY
więcej

10-12-2005
05-10-2005

31-05-2005
10-01-2005
ARTYKUŁY
FIRMY
GIEŁDA
DODAJ FIRMĘ
 
 Tygodnik

W każdym wydaniu (niedziela):
• aktualności branżowe i muzyczne
• zapowiedzi koncertów
• recenzje, TESTY, konkursy

TWÓJ ADRES E-MAIL