Chmieleckich
Erenzów
Łupinów (Łupina)
Lubańskich
Maciejewskich
Ostrowskich
Borowskich
Rydzkich
Sielickich
Słomiańskich
Tyrzyków
Wszelakich
Wojciechowskich
Wołyńskich
 

Nazywasz się Latanowicz? Twój przodek to Latanowicz?

Trafiłeś/trafiłaś w odpowiednie miejsce Wszechświata!!!

 

Informacje / historia:


14-12-2004

Baza danych osób rodziny Latanowicz - 151 osób!


W drzewie genealogicznym (wersja 2.6) baza danych osób została ukończona. Edytor już działa prawidłowo jednak należy zwrócić uwagę że edytor wizualny działa tylko w programie Internet Explorer (i Mozilla). W pozostałych przeglądarkach edytor będzie zastąpiony zwykłym oknem tekstowym. Jeśli treści były wcześniej pisane w HTML to oczywiście będzie widać plakietki np:
<a><strong>Tekst pogrubiony</strong></a> itp.

Zostało do przygotowania:
- zabezpieczenie hasłem edycji bazy danych dla osób które są zarejestrowane (proponuje aby osoby zarejestrowane na forum miały dostęp)
- karty opisowe dla "rodzin" czyli małżeństw. W niektórych przypadkach może nie mieć sensu opisywanie każdego osobno a są pewne fakty wspólne dla małżeństwa które można by traktować wymiennie zamiast opisu osób. Wydaje mi się sensowne powiązanie tego z datą/miejscem ślubu jako tabela trzecia (obecnie są 2; dane demograficzne osobowe, opisy poszczególnych osób)


10-12-2004

Baza danych osób rodziny Latanowicz i innych


Utworzona została baza danych osób drzewa Latanowicz. Każda osoba ma wpisane zasadnicze dane osobowe wraz z rodzicami. Umożliwi to utworzenie profili oraz wzbogacenie ich opisami własnymi (ewentualnie zdjęciami). Dane trzymane są na serwerze SQL wraz z kopią migracyjną. W chwili obecnej wpisanych jest już 105 osób a jest to dopiero około 2/3 drzewa. Przykład profilu osobowego można znaleźć tu:
http://www.yachter.pl/forum/latanowicz/db/db_showrec.php?ludzie_id=30

Jest to przykład na bazie Juliana Latanowicza. Ponieważ profile mają wpisane dzieci oraz małżonka, możliwe jest autogenerowanie powiązań zarówno w dół (dzieci) oraz w górę (rodzice) a zarazem publikowanie tego w formie łączy co daje możliwość poruszania się po profilach. Oczywiście możliwe jest też graficzne przebudowanie profilu tak że praktycznie można autogenerować drzewo genealogiczne z bazy danych SQL.Samo drzewo w wersji HTML daje równolegle obraz całości i osoby na nim umieszczone mają linki do własnych profili.

05-11-2004

Drzewo genealogiczne rodziny Borowskich (Jadwiga z d. Latanowicz)


No tak, jeszcze doszła gałąź Borowskich (ziomkowie Jadwigi Latanowicz - siostry Juliana). Udało mi się zlinkować drzewa trochę lepiej że przechodzą mniej więcej w dobre miejsce pomiędzy sobą.

04-11-2004

Drzewo genealogiczne rodziny Goldmann


Narysowałem wstępnie drzewo genealogiczne rodziny Goldmann. Jest tam szereg wątpliwości i danych do uzupełnienia.Przypomnę że drzewa są dość duże i aby je skalować sugeruję instalację oprogramowania OPERA (http://www.opera.com). Opera umożliwia również druk tła (co jest dość przydatne! Drzewa najlepiej drukować wpierw do pliku PDF a potem na drukarce.
W przygotowaniu są równoległe drzewa z mniejszymi kreskami łączącymi (łącznikami). Oto przykład łącznika dużego/małego:

HTML ma tą zaletę że wystarczy podmienić te łączniki na inne, ewentualnie zmienić rozmiar czcionki tekstu i drzewo stanie się większe/mniejsze (nie trzeba go od nowa rysować. A może ktoś narysuje jakieś łączniki w stylu gałęzi? Odwrócimy drzewo do góry nogami i zrobimy z tego pień i listki :-)

Jeśli każdy porobiłby jakieś pobieżne opisy z życiorysów poszczególnych osób, dziadków, wujków itp to można to podpiąć pod każdą osobę na drzewie razem ze zdjęciem....smiało ludzie walcie wszystko co Wam przyjdzie do głowy..(tylko bez ubliżania!) :-)


23-10-2004

Forum


Ruszyło forum gdzie można pisać do oporu. Niech stanie się źródłem wiedzy. Każdy może rozpocząc własny temat poświęcony dowolnej rzeczy. Mam nadzieję że "starsze grono" co nieco napisze lub podejmie tematy szczególnie związane z historią rodziny. Może jakaś wymiana poglądów itp.
Tu wejdziesz na nasze FORUM
11-10-2004

Drzewa genealogiczne rodziny Latanowicz


Na stronie umieściłem dwie wersje drzewa genalogicznego. To w HTMLu jest poprawione po zmianach ze zjazdu rodzinnego. Za jakis czas pojawi się trochę opcji/wersji dodatkowych.
- drzewo genealogiczne (HTML)
- drzewo genealogiczne (PDF)

Jeśli chcesz napisać do mnie to pisz na:
jacek@latanowicz.pl